Materiał wyborczy Beaty Wierzchowskiej

KWW Przyszłość i Współpraca główne założenia: realny wpływ mieszkańców na tworzenie budżetu gminy – zebrania z mieszkańcami i sołtysami w celu wspólnego opracowania planu inwestycji i wydatków; podejmowanie działań zapobiegających wykluczeniu komunikacyjnemu; remont dróg gminnych i dalsza ich przebudowa; współpraca z powiatem w dążeniu do remontu dróg powiatowych; pomoc we wdrażaniu nowych pomysłów - wspieramy każdy przejaw przedsiębiorczości; dbałość o zapewnienie Podstawowej Opieki Zdrowotnej, podejmowanie działań zmierzających do rozszerzenia POZ; uporządkowanie spraw wodnokanalizacyjnych w gminie; rozwój OZE (odnawialnych źródeł energii); troska o sprawność i przyszłość młodzieży oraz seniorów; rozwój usług opiekuńczych dla seniorów i osób niepełnosprawnych; przygotowanie oferty spędzania czasu wolnego dla mieszkańców w każdym wieku; promowanie produktów lokalnych i małego przetwórstwa; wsparcie osiedli popegeerowskich – pomoc prawna, pomoc w pozyskaniu środków zewnętrznych na termomodernizację i wymianę źródeł ogrzewania; kontynuacja rozpoczętych obecnie inwestycji.

Komentarze

Jaka jest prawda ??

Jako mieszkaniec gminy czytam ten program i zastanawiam się nad jednym:GDZIEŚ JUŻ TO WIDZIAŁEM. Ciekaw jestem jakby wyglądał Pani plan wyborczy ,gdyby nie startował Pan Łukasz,który jako jedyny z kandydatów jako pierwszy zaprezentował swój plan wyborczy. Wydaje mi się ,że dodanie jednej czy dwóch propozycji od siebie to trochę mało aby oszukać mieszkańców. Wracając do Pani reszty programu wyborczego zauważyć można że liczy Pani na współpracę z sołtysami. Od kiedy Pani jest tak za sołtysami? To nie rada a w szczególności Pani wraz z Panem Ołowiem była za tym aby zlikwidować część sołectw pod pretekstem obniżenia kosztów ? Dobrze że sołtysi wzięli sprawy w swoje ręce i nie doszło do żadnych wielkich zmian. Druga kwestia spółdzielnia mieszkaniowa ,mówi Pani że była już taka " rozwalona" a teraz przywraca ją Pani na nogi ,to dlaczego mieszkańcy uważają inaczej ?? Piece które zostały sprzedane ,można było oddać do poprawek i zostawić je w przypadku awarii byłby jak znalazł. Dlaczego wzrosl tak czynsz ?Ostatnio wstawiała Pani podsumowanie ile pieniążków zostało zainwestowanych w gminę, że to dzieki radnym udało się to zrealizować. Tak to prawda dzięki radnym WSZYSTKIM a ja mam pytanie co Pani sama jako radna zrobiła dla mieszkańców przez całą kadencję ? Bo chociażby Pani Anna wywalczyła pomost w Linowie dla swojego sołectwa,ale również dla innych mieszkańców, organizowała różnego rodzaju wycieczki itd. Oglądając sesje był poruszany temat remontu placówki po straży granicznej,aby utworzyć tam nową siedzibę gminy. Pani jako jedyna powiedziała że po co to remontować ,lepiej jest zburzyć i postawić nowy budynek. Wie Pani jaki jest teraz koszt postawienia podobnej wielkości budynku ? Ok (500m2) wydaje mi się że nie. I na sam koniec jak to jest ? Startując Pani zapewniała mieszkańców że jest bezpartyjna a co widzimy na portalach społecznościowych ? Piękne zdjęcia Pani w pierwszym rzędzie z partią. No cóż osobiście uważam że po ewentualnej wygranej wejdzie Pani do partii na 100% i co wtedy ? Podsumowując to wszystko moim zdaniem i sporej części mieszkańców trzeba zagłosować rozsądnie w drugiej turze.

Podsumowanie

Panie Łukaszu trzeba mieć odwagę cywilną żeby podpisywać się pod tym co piszemy.

1. Program wyborczy każdego z 6 kandydatów może wydawać się podobny. Wytłumaczenie jest bardzo proste. Każdy wójt musi dbać, aby gmina realizowała zadania własne, czyli podstawową opiekę zdrowotna, szkolnictwo podstawowe, dbałość drogi gminne, chodniki i oświetlenie, boiska i parki, komunikację publiczną, sieć wodno- kanalizacyjną, gospodarkę odpadami, pomoc społeczną, ośrodek kultury, cmentarze i bezdomne zwierzęta. Sposób realizacji zadań to już odrębny temat. Ja nie podniosę ręki jako radna za utworzeniem zakładu gospodarki komunalnej - bo to przede wszystkim koszty - niestety głównie dyrektora i księgowej. Ktoś to już wyliczał.
2. Likwidacja sołectw nigdy nie była moim zamiarem. Zmiana granic sołectw - owszem. Wczoraj jeden z mieszkańców pytał mnie dlaczego oni i inna wioska jest tym samym sołectwem. Odpowiedź jest prosta - był czas to zmienić. Podział gminy na sołectwa jest zdaniem mieszkańców właściwy i nie należy tam nic zmieniać. Nigdy nie będę się tłumaczyła, z tego że pytam ludzi o zdanie. TAK liczę na współpracę z sołtysami. Gramy do jednej bramki - i sołtysom, i mi zależy na rozwoju naszej gminy.
3. Temat spółdzielni wyjaśniałam już kilka razy. Powtórzę tylko, że spółdzielnia działa, administruje wspólnotami i ma się całkiem dobrze, biorąc pod uwagę wszystkie czynniki. Sprzedane piece stały nieużywane od 12 lat, ponieważ po modernizacji kotłowni, przerobiono instalację, a piece CO używane obecnie wstawiono na parter,a nie piętro. Owszem jeden piec został, bo może być w przyszłości podpięty pod spalarkę na zrębkę.
4. Nigdy nie chwalę się swoimi zasługami, bo znakomita większość rzeczy, którą robię, robię z innymi. Dlatego najczęściej używam stwierdzeń zrobiliśmy, udało się nam itp. Tak już mam i nie zamierzam sama siebie chwalić za to, że sumiennie wykonuję każde zadanie, które dostanę od ludzi lub losu. Aaaa i nie będę się porównywać do Ani - Ona pracowała na swoją pozycję ponad 20 lat, mogę Ją jedynie pytać o radę i wsparcie w promocji gminy. Ma w tym ogromne doświadczenie.
5. Placówka straży granicznej - tak - celowo zapytałam na sesji - nagrywanej- czy nie taniej wybudować nowy budynek. Wiem jakie będę koszta, jaki jest zakres prac i wiem, że w którymś momencie pojawi się pytanie czy nie taniej było to zburzyć. Mamy argumenty, że myśleliśmy o tym, ale do nowego budynku nie byłoby dofinansowań, do modernizacji już tak. Nikt mi nie zarzuci, że tego nie sprawdzaliśmy. Cieszę się, że wszyscy jesteśmy zgodni, że należy remontować budynek po SG.
6. Tak jestem kandydatem bezpartyjnym. Bywam na różnych spotkaniach i wszędzie gdzie mogę proszę o wsparcie, pomoc i pamięć, że jest taka mała, dość biedna gmina na końcu województwa, przy samej granicy. Będę to robić nadal. Przypominam tylko, że na spotkaniu z Senator Kopiczko z PiS też byłam i upominałam się razem z grupą mieszkańców o drogę Linowo do granicy województwa. Kto wie, czy to nie dzięki tej rozmowie będziemy mieli drogę.
Zapraszam na spotkanie do Żytkiejm już jutro (czwartek 18 kwietnia) do świetlicy wiejskiej. Będzie bardziej wiarygodnie - bo na żywo.
Wszystkich, którzy nie znajdą czasu zapraszam do lokali wyborczych już 21 kwietnia 2024 roku. Tam wszyscy rozsądnie wybierzemy wójta na kolejne 5 lat.

Ja pod swoimi komentarzami

Ja pod swoimi komentarzami się podpisuję i nie muszę się ukrywać.... Robię to od dawna... Więc nie ten adres